Jdi na obsah Jdi na menu

Fryčovický Braňák 2023

uvodni-frycovice-2023.jpg

V sobotu 15. dubna jsme týden před soutěží obdrželi pozvánku na Fryčovický braňák. Pravidla jsou zde trochu jednodušší než na klasickém Závodu požárnické všestrannosti a místo pěti zde stačí na tým pouze 3 děti. Mladší žáci měli trať 2km, starší žáci 2,5km a dorost jednotlivci 3km. My nakonec vyslali 2 týmy mladších, 2 týmy starších, 3 dorostence a 2 dorostenky. Na trati se plnily úkoly na stanovištích a sbíraly body. Děti střílely ze vzduchovky, házeli granátem, vázali uzly, přenášeli jednoho z týmu, určovali světové strany a poznávali topografické značky. Také odpovídali na otázky ze zdravovědy a požární ochrany a skákali přes vodní příkop. Všichni doběhli do cíle ve zdraví a domů si vezeme 7 medailí. Mladší žáci ve své kategorii vítězí a druhý tým mladších se umísťuje na pěkném 6. místě, kdy 1 trefený špalík by jim pomohl ke 3. místu. Starším žákům se nedařilo ve střelbě a hodu granátem, ale na ostatních stanovištích byli bezchybní a tak se umísťují na pěkném 4. a 6. místě z 16 družstev. V dorostencích a dorostenkách si děti chtěli hlavně vyzkoušet běžet sami za sebe a tak po odběhnutí za starší žáky někteří vyběhli ještě za dorost jednotlivce. V dorostencích se od nás Max umístil na pěkném 3. místě a Honza vítězí a bere medaili za 1. místo. V dorostenkách Týna bere 3. místo a Sára, které do plného počtu chyběl pouze jeden bod, vítězí. Tolik medailí jsme opravdu nečekali :-) A tak spokojeni odjíždíme domů a už se těšíme na příští rok do Fryčovic.

img_5166.jpeg

img_5167.jpeg

img_5168.jpeg

img_5169.jpegfrycovicky-branak-2.jpegfrycovicky-branak-1.jpeg