Jdi na obsah Jdi na menu

Činnost mladých hasičů v roce 2020

19. 10. 2019 jsme zahájili sezónu 2020. Prvním kolem celoroční hry PLAMEN byl Branný závod, kde se mladší žáci umístili na krásném 2. místě z 21 týmů a starší žáci na 14. místě z 31 týmů. 
_20191027_123650.jpg

2. února 2020 jsme se vydali na výlet na horu Ondřejník. Sešli jsme se na nádraží ve Frýdku a odtud jsme jeli vlakem do Frýdlantu n. O. Šli jsme lesní cestou a cestu jsme si oživili soutěžemi v lese.
oriznute.jpg

Od Prosince do března jsme trénovali v tělocvičně na Lučině, každé pondělí od 17 – 19 hodin.
oriznute-tv-2020.jpg

Z důvodu Covid-19 bylo zrušeno spoustu soutěží a od března jsme zadávali dětem úkoly k trénování přes internet. Děti poctivě zasílaly videa, jak doma cvičí. Moravskoslezská liga se letos nekonala, ale i tak se pár soutěží přes léto konalo za zpřísněných podmínek.
2020-uvodni-online-treninky.png

6. června jsme vyjeli na závody do Nýdku, kde naši mladší žáci zaběhli krásný čas 17,05. Na to, že jsme měli před tímto závodem jen 2 tréninky, je to krásný výsledek. S tímto časem si domů odvážíme pohár za 2. místo. Starším žákům se nedařilo, z důvodu nezapojené hadice B, ale útok nakonec dokončili a to je hlavní.
2020-uvodni-nydek.png

19. – 21. 6. jsme se rozhodli uspořádat společné spaní ve Spolkovém domě. Sešli jsme se v pátek v 16 hodin a hráli jsme hry. Poté jsme si nachystali místa ke spánku a vyjeli na noční závody do Vyšních Lhot. Zde se mladším žákům povedl útok s časem 19,58, celou dobu nás tento čas držel na 3. místě, ale bohužel ke konci nás jeden tým předběhl a tak tento čas stačil na 4. místo ze 14 družstev. Starší žáci, jelikož měli málo času na trénování, tak se jim zatím moc nedaří a tak se umísťují na 15. místě z 19 družstev. A tak jedeme zpět do spolkového domu, vyspat se na další den. V Sobotu jsme vyjeli na závody do Rychaltic, kde se mladším žákům opět zadařilo a s časem 19,22 se umísťují na pěkném 2. místě ze 13 družstev. Starším žákům se útok také celkem povedl, a s časem 20,33 se umísťují na 5. místě ze 12 družstev. V neděli vyjíždíme na závody do Oprechtic, zde se už moc nedařilo. Mladší žáci obsazují s časem 19,00 7. místo z 15 družstev. Starší žáci s časem 19,06 skončili na 9. místě z 15 družstev.
2020-uvodni-vysni-lhoty.png

9. – 14. srpna jsme jako každoročně pořádali Hasičské soustředění. Počasí se vydařilo a tak i celé soustředění. Spali jsme ve stanech, jídlo se vařilo na ohni. Dopoledne jsme soutěžili a odpoledne trénovali. Všichni se již těší na další rok.
2020-uvodni-soustredeni.png

5. září jsme vyjeli na soutěž o Pohár Krajského starosty až do Nového Jičína, kde se naši mladší žáci dostali díky umístění na Branném závodu, jelikož se z důvodu koronaviru další kola hry PLAMEN nekonaly. Jednalo se o soutěž ve dvou disciplínách. Štafeta 4x60 a požární útok. Naši mladší žáci se celkově umísťují na 8. místě z 16 postupujících družstev z celého Moravskoslezského kraje. Škoda, že díky Covid-19 nebylo více času na trénování. Děti byly letos moc šikovné, doufejme, že jim to vydrží i na další rok.
2020-uvodni-cesky-tesin.png

6. září jsme se zúčastnili soutěže na Lučině. Po dlouhé době jsme opět složili družstvo Mini žáků do 6 let. Ti se umístili na pěkném 2. místě. Mladším žákům se moc nedařilo a oběma týmům se odpojila hadice B z rozdělovače. Po dalším pátrání jsme zjistili, že tam máme vylomený zub. Ale co se dá dělat. Starší žáci se umístili na 7. místě z 19 družstev s pěkným časem 17,10. Konečně to jde s tím časem trochu dolů.
2020-uvodni-lucina.png

12. září jsme vyjeli na další závody a to do Brušperku. Opět jsme složili i tým Mini, spolu s dětmi z Hnojníku. Zaběhli krásný čas 25,42 a umísťují se tak opět na 2. místě ze 4 družstev. Mladší žáci se s pěkným časem 18,36 umísťují na 5. místě ze 13 družstev. Starší žáci z důvodu velkého prostřiku na levém terči dokončují útok v čase 19,83 a to je umísťuje na 9. místě ze 14 družstev.
2020-uvodni-brusperk.png

13. září vyjíždíme letos na poslední závody do Petřvaldíku. Mladší žáci A čas 22,71 – 13. místo a mladší žáci B čas 17,57 – 6. místo z 18 družstev. Starším žákům se povedl nejlepší čas v této sezóně a to 15,93 a umísťují se tak na pěkném 5. místě z 15 družstev.
2020-uvodni-petrvaldik.png

Září až říjen jsme trénovali u Myslivecké chaty na Branný závod. Střílelo se ze vzduchovky, učili jsme se značky a uzly a trénovali vytrvalostní běh. Bohužel Branný závod, který se měl konat v říjnu, byl zrušen a tréninky nám také již zakázali. Nyní čekáme, až budeme moc začít opět jezdit do tělocvičny na Lučinu a začít trénovat na další sezónu. Noví členové od října 2020.
2020-uvodni-novi-clenove.png

Petra Kvašňovská, 11. 12. 2020