Jdi na obsah Jdi na menu

Velké požární cvičení - požár na pile v Kaňovicích

V pátek 22. září v 16:30 proběhlo na pile v Kaňovicích velké požární cvičení, za účasti jednotek HZSMSK – Nošovice, jako dozorující orgán, dále pak jednotky JSDH Bruzovice, Sedlišťe, Kaňovice, Řepišťě a ČČK (Český červený kříž).

Požár vznikl v odpoledních hodinách za větrného počasí v areálu pily, kde hořela hromada 4ks. kulatých balíku sena, starých okoru ze dřeva a hromada větví co se na pile našlo. Úkolem bylo pro JSDH ze Sedlišť a Řepišť, disponující vozidly CAS tento požár zdolat. Na místě události byli tři zranění, kteří měli popáleniny na rukou, zástavu srdce a šok. Těmto zraněným figurantům, museli poskytnout první pomoc a dostat je z nebezpečného prostoru. A aby toho neměli málo, tak jsem si pro ně připravil perličku v podobě 10.l. propanbutanové lahve, která byla v požářišti. JSDH Bruzovice, Kaňovice, a Řepiště, disponující vozidly typu DA měly za úkol natáhnout dálkovou dopravu vody z potoka Datyňka, až na pilu k prvnímu cisternovému automobilu, a následně ochlazovat propanbutanovou lahev. Trasa vedla přes pozemek p. Kašpera a p. Slivy do areálu pily v celkové délce vice jak 400 m. s převýšením. Rozvoz technických a strojních prostředku po této trase, pomohl rozvézt jako věcnou pomoc bratr hasič J. Karásek se čtyřkolkou a vlekem. Následné vyhodnoceni požárního cvičení proběhlo v Kaňovicích u Magery a všem se cvičení líbilo a užili si ho. Po vyhodnocení proběhla prohlídka a ukázka nových požárních vozidel a výbavy JSDH Sedlišťě a Řepišťě. Všechny jednotky své úkoly zvládly, nedošlo k žádnému zranění ani poškození techniky. JSDH Bruzovice a Kaňovice prováděly ještě do ranních hodin požární dozor na pile v pravidelných intervalech, aby nedošlo ke znovu rozhoření. Na požárním cvičení zasahovalo 52 hasičů, 4 vozidla CAS, 3 vozidla DA s přenosnými stříkačkami a 6 osob z ČČK.

Hrabec Lumír – velitel JSDH Bruzovice a požárního cvičení.

img-20230922-wa0070.jpg

img-20230922-wa0069.jpg

img-20230922-wa0064.jpg

img-20230922-wa0063.jpg

img-20230922-wa0040.jpg

img-20230922-wa0031.jpg

img-20230922-wa0020.jpg