Jdi na obsah Jdi na menu

Požární cvičení: "Požár v kabinetu ZŠ Bruzovice"

Začátkem dne 9. 2. jsem ve spolupráci s HZS Nošovice a paní ředitelkou místní ZŠ uspořádal požární cvičení na téma: Požár v kabinetu ZŠ Bruzovice a pátrací akce po osobách. 2 děti se v panice poplachu ztratily a bylo nutno je vyhledat v objektu školy. To se nakonec povedlo a za pomocí vyváděcích masek byly dopraveny k ostatním na shromáždiště osob. Cílem cvičení bylo prověřit účinnost poplachových a evakuačních směrnic a také průběh evakuace školy při požáru nebo jiné mimořádné situaci na škole v Bruzovicích. Bylo domluveno i zapůjčení cvičného stroje na výrobu umělého dýmu, ale ten nebyl u HZS ten den k nalezení, proto jsme se museli obejít bez kouře. Tohoto cvičení se zúčastnilo 14 hasičů a krom naší jednotky také kolegové z SDH Lučina, HZS Nošovice jak s cisternou, tak i s 30 m automobilovou plošinou. Přál bych vám zažít a vidět ten krásný výhled a dívat se z výšky nad střechou školy na zasněženou obec na všechny strany, protože z fotek to už není ono.

Lumír Hrabec, velitel SDH

p1160698.jpg

p1160658.jpg

dsc_0130.jpg

dsc_0118.jpg

dsc_0111.jpg

dsc_0110.jpg

dsc_0104.jpg

dsc_0098.jpg

dsc_0084.jpgdsc_0065.jpg

dsc_0060.jpgdsc_0035.jpg