Jdi na obsah Jdi na menu

Hasičská fontána Praha 2018

1. - 3. června 2018 jsme se zúčastnili celorepublikového taktického cvičení v Praze. Celá akce probíhala mezi Jiráskovým a Palackého mostem, kde více jak 210 hasičských družstev ze 77 okresů ČR a více jak 1000 hasičů, kteří obsadili se svými čerpadly a technikou Náplavku, mosty a ponton. Celá akce byla uspořádána, abychom jako hasiči vzdali hold ke 100 letům od vzniku samostatného Československa. Tato akce byla provedena na motivy symfonické básně Vltava z cyklu Má Vlast od Bedřicha Smetany a společně jsme vytvořili největší hasičskou vodní fontánu na světe. Vltava se díky hasičským stříkačkám doslova vzedmula do vzduchu a za doprovodu světel a hudby vytvořila unikátní a dosud nevídaný vizuální zážitek, kdy se před zraky diváků odehrál světelný koncert a vodní balet několika tisíců kubických metrů vody v jednom okamžiku. Po Vltavě Bedřicha Smetany zazněl také Slovanský tanec č. 15 od Antonína Dvořáka. Za celý okres Frýdek-Místek jsme byli vybráni společně s SDH Baška a Palkovice a za celý Moravskoslezský kraj se zúčastnily i 4 ženy. Během 20 minutové akce 2. června bylo z a do Vltavy vystříkáno cca 3 milióny litrů vody a bylo zapotřebí natažení 7 km požárních hadic.

Podstatou této akce bylo uspořádání "živé" vodní fontány tvořené věcnými prostředky požární ochrany (požární čerpadla, hadice a proudnice), jejíž jednotlivé vodní proudy obsluhovali uniformovaní hasiči v duchu hudební choreografie za podpory světelných efektů.

Lumír Hrabec, velitel SDH

www.hasicskefontany.cz/praha

 

1525774676639.jpg

1525774676709.jpg

1525774676779.jpg

1527965230111.jpg

1527965254010.jpg

Dne 13.9 jsem byl vyslán jako vyslanec našeho sboru na pozvaní předsedy senátu p. Milana Štěcha do senátu parlamentu ČR za účelem poděkováni za odvedenou prací při hasičské fontáně Praha. Zde zazněla státní hymna a po slavnostním přípitku, probíhal ceremoniál o přípravách konaní akce, její průběh a česká televize uvedla dokument o této akci. Následovalo poděkováni všem organizátorům a realizátorům Hasičské fontány z úst těch nejvyšších činitelů HZS nám hasičům.  Bylo nám předáno poděkováni a od agentury Dobrý den, oceněni za účast na splnění světového rekordu. Pote následovalo malé občerstveni, prohlídka části sněmovny, Valdštejnského paláce, zahrad, atd.

certifikat.png