Jdi na obsah Jdi na menu

Souhrn roku 2014

Již od ledna jsme začali trénovat ve školní tělocvičně. Letos jsme kromě čtvrtečních tréninků zavedli také kondiční tréninky, které se konaly každé pondělí.

Během roku jsme navštívili jojo park v Ostravě a byli jsme na exkurzi u Výjezdové jednotky v Místku.

Spolu s Lučinou jsme splnili odznaky odborností, poté vylezli na Prašivou a na závěr navštívili nové Bruzovické muzeum.

Dorosti vyjeli v dubnu na víkend do Bludova, kde se konal kemp požárního sportu a učili se zde disciplínu 100m překážek
a výstup na věž.

U Myslivecké chaty jsme osmažili vaječinu a zúčastnili se stavění a kácení máje.

V polovině prázdnin jsme jeli na hasičský den dětí na Lučinu, kde jsme se projeli v záchranářském člunu a běhali jsme požární útoky, kde si každý vyzkoušel, co chtěl.

Ke konci prázdnin jsme stejně, jako minulý rok uspořádali u Myslivecké chaty hasičský tábor, kterého se zúčastnilo 32 dětí z osmi sborů (z  Bruzovic, Lučiny, Fryčovic, Sedlišť, Frýdku, Řepišť, Bašky a Bahna) a také děti, které do hasiče nechodí.

Každý den se konaly soutěže zapojené do celotáborové hry. Nejoblíbenější hrou byla celodenní soutěž Železný hasič,
ve které vyhrál Lukáš Plevza a v mladších Pavel Novotný.

Byli jsme rozděleni do tří družstev, žluté ofce, červení červíci a modří to jsme my. Celotáborovou hru vyhráli červíci.

Nezapomněli jsme ani na trénování, za necelých 6 dní táboru se odběhlo 36 požárních útoků.

Také nás přijeli navštívit hasiči z Frýdku, předvedli nám ukázku hašení, prohlédli jsme si jejich cisternu a poté nám udělali pěnu. Po 3 dnech jsme se konečně okoupali  :-D

Poslední den proběhla stezka odvahy, kterou zdolali i ti nejmenší. Ve volných chvílích jsme chodili na školní hřiště hrát fotbal a další míčové hry, a když hodně pršelo, byli jsme si na Obecním úřadě pustit film a zahrát nějaké další hry.

Za rok 2014 jsme měli 10 kondičních a 14 čtvrtečních tréninků v tělocvičně, 39 tréninků venku a zúčastnili jsme se
27 soutěží.

POHÁROVÉ SOUTĚŽE - Na soutěži zručnosti ve Pstruží vyhráli 2. místo z 25-ti naše družstvo ve složení Vašek,
Kryštůfek a Klára. Jednalo se o soutěž, kde musel každý na čas pospojovat celou základnu.

Na Fryčovickém braňáku vyhráli v mladší kategorii 1. místo z 11-ti, Vojta, Kryštůfek a Kryštof a 3. místo Tom,
Tomík a Vašek. Za starší zde běželi Adam, Lukáš a Kuba a vybojovali 3. místo z 25.

V Lučinském čtyřboji vyhráli starší 1. místo a mladší 3. místo. Jednalo se o disciplíny štafeta dvojic, gleťěchová čtyřka, uzlová štafeta a útok na sucho.

Na pohárové soutěži ve Frýdlantě n. O. starší vyhráli za požární útok 1. místo ze dvanácti zúčastněných družstev.

Na pohárové soutěži v Bahně vyhráli v požárním útoku mladší 1. místo z pěti družstev a starší 2. místo taktéž
z pěti družstev.

CELOROČNÍ HRA PLAMEN -  Z 1. kola celoroční hry plamen, které se konalo minulý rok, mají naši mladší 5. místo
v Branném závodu. 2. a 3. kolo bylo v březnu v Místku, v hadicové štafetě se sice umístili na 12. místě,
ale uzlovou štafetu vyhráli. Další 3 kola byly v květnu na Slezanu. Ve štafetě dvojic a štafetě 4x60 se umístili na 5. místě
a ve štafetě CTIF na 2. místě.

Poslední 2 kola byly v Nošovicích, kde se v požárním útoku umístili na 3. místě a v útoku CTIF na 2. místě.  Celkově
ve hře PLAMEN vyhrávají 3. místo z 18-ti zúčastněných družstev a postupují na Krajskou soutěž.

Krajská soutěž se konala v září v Zátoru, kde 30 družstev soutěžilo ve dvou disciplínách. V požárním útoku se naši mladší umístili na 2. místě s časem 18,87, ale bohužel ve štafetě dvojic až na 7. místě. Celkově se tak na Krajské soutěži
umístili na 4. místě, což není vůbec špatné.

18. října se konalo 1. kolo dalšího ročníku celoroční hry PLAMEN. Za mladší běželi: Vojta, Pája, Kryštůfek, Tom a Vašek a umístili se na pěkném 2. místě. Za jednotlivce běželi Adam, Lukáš a Honza. Ti se umístili na 1. 3. a 5. místě.

Sportovní sezónu jsme zakončili u Myslivecké chaty opékáním párků a hraním her. A ke konci listopadu jsme jeli
na slavnostní vyhlášení Moravskoslezské ligy mladých hasičů do Fryčovic.

MSL-MH - Moravskoslezská liga mladých hasičů měla letos 15 ligových kol a zúčastnilo se jí 18 družstev mladších a 19 družstev starších. Naši mladší se umístili na 8. místě, vyhráli pohár za 3. místo v Krmelíně a jejich celkový nejlepší čas v MSL-MH byl letos 15,50 a to na posledním kole v Brušperku. Starší se díky velké neúčasti umístili na 10. místě,
vyhráli 2. místo v Nýdku, 3. místo v Brušperku a jejich nejlepší čas v MSL-MH byl letos 13,27 u nás v Bruzovicích.

Listopad a prosinec jsme se scházeli na Obecním úřadě, kde jsme hráli hry, dodělávali kroniku, a připravovali se